Jaaropening
< 1 minuut

Terugblik Jaaropening 2025 – Kritisch kijken naar digitale verleiding

In Amsterdam en in Alkmaar trapten we samen het jaar af met een inspirerende jaaropening. Op 3 september nam technofilosoof Rens van der Vorst ons mee in de wereld van digitale verleiding, in Amsterdam. Met veel energie en humor stelde hij de prikkelende vraag: “Werk jij met technologie, of werkt technologie met jou?” 

Zijn boodschap raakte: gemak is fijn, maar blijf je ook kritisch nadenken over waarom je iets doet? Een vraag die in het panelgesprek verder werd uitgediept, samen met onze studenten en collega’s. 

Ook in Alkmaar wist Rens op 5 september onze gymzaal, omgetoverd tot gehoorzaal, te vullen met scherpe inzichten. “Vaar je op de technologie of vertrouw je je gevoel? Data is fantastisch, maar alleen als je de fundamentele valkuilen kent en zelf blijft nadenken.”, aldus Rens 

Associate lector Rianne van den Berghe sloot daarbij aan: “We leggen de hele dag digitaal dingen vast. Maar wat doet dat met onze menselijkheid en veiligheid? Efficiëntie is mooi, maar relaties met kinderen en ouders zijn uiteindelijk belangrijker.” 

Een waardevolle boodschap om dit studiejaar mee te beginnen: technologie is een hulpmiddel, geen doel op zich. Uiteindelijk draait goed onderwijs om de kracht van de leraar of pedagogisch educatief professional. 


Scroll to top