IPABO maakt gebruik van cookies om de bezoekers van onze website de best mogelijke ervaring te bieden en voor het analyseren van bezoekersgedrag waarmee we onze website kunnen verbeteren.

IPABO is gesloten van 17 t/m 19 februari. Op 20 feb is Alkmaar open, op 21 feb Amsterdam. Kijk voor meer informatie op de contactpagina.

Hoe richt ik mijn klaslokaal in met meubels?

  1. Eerlijk delen: Tijdens klassikale gesprekken zitten deze leerlingen uit groep 1-2 in een kring rondom een verteltafel.
  2. Tellen als rijk probleem: In deze combinatieklas 3-4 zitten alle leerlingen door elkaar in groepjes van vier. De tafeltjes zijn zo geplaatst dat de leerlingen gemakkelijk met elkaar kunnen samenwerken.
  3. Welk tafeltje is groter: In deze klas zitten leerlingen met een lichamelijke beperking of die langdurig ziek zijn. De inrichting is hierop afgestemd; zo zijn er bijvoorbeeld tafeltjes in drie verschillende maten.
  4. Zelf een grafiek maken: In deze groep 7 staan hoge tafels in groepjes langs de zijkanten van het lokaal. In het midden is er een grote open ruimte waar de kinderen op yogamatjes kunnen zitten en werken.
  5. Wandelsnelheid: In deze groep 8 zitten de leerlingen tijdens klassikale besprekingen voor het digibord op een tribune.
  6. Delen met rest: In deze groep 8 zitten de leerlingen in rijen, twee aan twee.

Bij deze videofragmenten kun je de volgende kijkvragen gebruiken:

Scroll to top